Jak mieć piękne, lśniące, zdrowe włosy?

Włosy stanowią ważny aspekt wizerunku człowieka – w szczególności dla kobiet. Zabiegamy zatem o to, aby były zdrowe i zadbane, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że musimy nieustannie zmagać się z różnymi czynnikami, które mogą wpływać niekorzystnie zarówno na ich wygląd, jak i witalność. Głównie mamy tu na myśli okoliczności pogodowe, takie jak temperatura za oknem (zimno lub ciepło), panująca aura na dworze (upał czy deszcz), bądź rodzaj samego powietrza (wilgotne albo suche). Do tego dochodzą również przypadkowe zabiegi kosmetyczne (często źle dobrane do samej struktury naszego włosa), preparaty pielęgnujące, oraz nieodpowiednia dieta. Używanie najlepszych możliwych kosmetyków dostępnych na rynku jest jedynie dobrym początkiem do tego, aby mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na sposób naszego odżywiania – co jemy oraz w jakich ilościach, a następie przyjrzeć się potencjalnemu niedoborowi witamin i składników mineralnych , których nasz organizm może potrzebować do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim będą zdrowe i mocne włosy – odporne na wszelkiego rodzaju oddziaływanie zewnętrznych bodźców. Dlatego niezwykle ważnym elementem naszej codziennej rutyny powinna być odpowiednia dieta i suplementacja.

Przyjrzyjmy się zatem, co zrobić, aby nasze włosy były zdrowe?

Jak wspomnieliśmy na początku, bardzo duży wpływ na nasze włosy, ich kondycję i wygląd ma sposób odżywiania – głównie ilość, jakość oraz regularność spożywanych posiłków, a także aktywność fizyczna. Jeśli nasza dieta jest uboga w witaminy i składniki mineralne, włosy stają się niedożywione, a w konsekwencji będą suche, matowe, łamliwe i podatne na wypadanie. Wobec tego, co jest dobre na włosy? Których komponentów powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi, aby były one mocne i gęste?

Najważniejszymi składnikami odżywczymi dla włosów, które mają ogromne znaczenie dla wyglądu i mogą poprawić też ich kondycję są:

Przyjrzyjmy się zatem w sposób bardziej szczegółowy, jaki wpływ na włosy mają poszczególne z tych elementów.

Siarka a włosy

Według najnowszych badań naukowców, siarka jest kluczowym składnikiem w odżywianiu pięknych włosów, a jej niedobór może powodować ich łamliwość, a także nadmierne wypadanie. Tracą one wówczas swoją elastyczność i stają się twarde.

MSM (Metylosulfonylometan) jest rodzajem siarki organicznej przyswajanej przez nasz organizm, którą możemy czerpać m.in. ze spożywanej codziennie żywności – jej pokłady znajdziemy chociażby w owocach i warzywach, jak również wyrobach zbożowych, krowim mleku, czy herbacie. Siarka organiczna jest niezbędnym składnikiem do produkcji keratyny, będącej ich podstawowym budulcem. Dzięki niej mamy możliwość poprawy samej struktury włosa, przyspieszenia jego wzrostu oraz widocznego gołym okiem większego połysku.

Wpływ siarki na włosy jest nie do przecenienia. Zapewnia im większą sprężystość oraz zdrowo wyglądające końcówki. Efekt oddziaływania tego pierwiastka może być też dodatkowo wzmocniony równoczesną suplementacją witaminy C.

Skrzyp polny (ekstrakt – w tym krzemionka) a włosy

Uważa się go za jedną z najstarszych roślin na ziemi. Występuje w kilku rodzajach i obecnie na świecie bardzo chętnie wykorzystywany jest w branży kosmetycznej. Właściwości skrzypu polnego na włosy objawiają się m.in. poprzez spowolnienie procesu ich siwienia – łagodzą również skutki występowania łupieżu, oraz nadają im większego połysku.

Ekstrakt ze skrzypu polnego działa także wzmacniająco na włosy, dzięki czemu potrafi zmniejszyć ich nadmierne wypadanie. Suplementacja nim jest często rekomendowana przez lekarzy osobom, zmagającym się głownie z tą dolegliwością.

Cynk a włosy

Pierwiastek ten odpowiedzialny jest w dużej mierze za kontrolę metabolizmu aminokwasów, przez co ma bezpośredni wpływ na proces wytwarzania się w naszym organizmie keratyny. Dodatkowo, odgrywa także istotną rolę w procesie wchłaniania przez nasz organizm witaminy A, która reguluje również pracę gruczołów łojowych. Stosując cynk na włosy, sprawiamy, że stają się bardziej elastyczne i sprężyste.

Pomimo tego, że dobowe zapotrzebowanie naszego organizmu na ten pierwiastek jest stosunkowo niewielkie, warto wspomagać się jego suplementacją, ponieważ nawet prawidłowo zbilansowana dieta nie jest w stanie wykluczyć możliwości wystąpienia jego niedoborów (dzieje się tak dlatego, że jest on mikroelementem relatywnie słabo wchłanianym przez ludzki organizm). Wpływ cynku na włosy ma także fundamentalne znaczenie dla ich wzrostu.

Miedź a włosy

Jak powszechnie wiadomo, łodyga włosa zbudowana jest głównie z keratyny występującej pod postacią białka. Miedź zaś pełni w organizmie funkcję przekaźnika, odpowiedzialnego za proces wbudowywania siarki w keratynę. Jej niedobór może zatem prowadzić do nieprawidłowości w wytwarzaniu przez nasze ciało melaniny. Wpływ miedzi na włosy objawia się więc pośrednio w oddziaływaniu na ich kolor.

Dodatkowo, suplementacja odpowiednią dawką tego pierwiastka sprawi, że zyskają one na sprężystości – staną się bardziej elastyczne i wygładzone. Miedź na włosy polecana jest także osobom borykającym się z problemem ich wypadania. Optymalna jej dawka w codziennej diecie potrafi skutecznie odwrócić ten proces.

Biotyna a włosy

Nazywana potocznie witaminą piękna. Działanie biotyny na włosy ma kolosalne znaczenie w procesie dbania o ich naturalnie zdrowie. Przede wszystkim oddziałuje pobudzająco na cienkie i łamliwe końcówki - stymulując przy okazji ich rozrost, jak również przyczynia się do zmniejszonego przetłuszczania się skóry i włosów. Nawilżając je, nadaje im też ładniejszego połysku.

Zastosowana w ten sposób biotyna na włosy zapewnia ich gładki wygląd. Dzięki temu, że witamina B7 (zwana inaczej witaminą H) występuje w składzie wielu produktów – zarówno tych pochodzenia zwierzęcego (żółtko jaja czy wątróbka), jak i roślinnego (orzechy włoskie i ziemne, migdały, mąka sojowa, grzyby, sardynki, szpinak, pomidory oraz marchew), wydawać by się mogło, że jej niedobory w będą raczej rzadko spotykane. Musimy jednak pamiętać, że ten organiczny związek chemiczny, zawarty w przytoczonych składnikach traci swoje właściwości podczas obróbki termicznej.

Dodatkowo jego niedobór w naszym organizmie wzmacniają również takie czynniki jak wzmożony wysiłek fizyczny, ciąża czy nawet przyjmowanie antybiotyków. Dlatego aby wyregulować jej poziom organizmie , zaleca się stosowanie suplementacji tą witaminą, a wpływ biotyny na włosy objawi się też lepszą elastycznością naszych kosmyków.

L-cysteina a włosy

Ten aminokwas pełni istotną rolę w naszym organizmie i jest niezbędnym komponentem do tworzenia keratyny, która z kolei odgrywa fundamentalną rolę w procesie budowy włosa. Niedostatek tego składnika jest często przyczyną łamliwości włosów, ich suchości oraz nadmiernej podatności na działanie czynników zewnętrznych - takich jak stylizacja, wysoka temperatura czy farbowanie, które koniec końców prowadzą do niszczenia naszych kosmyków.

L-cysteina na włosy działa bowiem wzmacniająco – szczególnie, gdy są one w kiepskim stanie (wykazują oznaki łamliwości oraz suchości, a do tego wypadają) sprawia, że cebulki włosowe są odpowiednio odżywione. Łagodzi także stany zapalne skóry głowy oraz spowalnia proces ich starzenia się. Jeśli zatem chcemy, aby nasze włosy były mocne i miały zdrowy wygląd – należy koniecznie zadbać o odpowiedni poziom występowania tego składnika w organizmie.

Pokrzywa (ekstrakt) a włosy

Zastosowany ekstrakt z pokrzywy na włosy ma niezwykle korzystny wpływ na ich stan, dzięki zawartości w swoim składzie niezbędnych elementów, jak witaminy (m.in. C, K czy B2) oraz składników mineralnych : magnezu, wapnia, żelaza, fosforu i cynku.

Dodatkowa obecność kwasu pantotenowego oraz związków organicznych sprawiają, że pokrzywa na włosy działa wzmacniająco i zapobiega ich wypadaniu. Oprócz tego, wzmacnia również cebulki włosów, a w wyniku oddziaływania na ukrwienie i pobudzeniu tego procesu w organizmie człowieka sprzyja ich odżywianiu.

Korzystny wpływ pokrzywy na włosy sprawia tym samym, że stają się one mocne i nabierają pełnej witalności.

Bambus (ekstrakt – w tym krzemionka) a włosy

W kulturach wschodnich uważany jest za symbol długowieczności, posiadający cudowną moc odradzania. Obecnie jest również niezwykle cenioną rośliną, która dzięki swym bogatym właściwościom, znajduje coraz to nowy szereg zastosowań. Jak działa bambus na włosy?

Przede wszystkim odżywczo – dzięki wysokiej zawartości stężenia krzemianów, obecnych w jego kiełkach, często odgrywa on kluczową rolę w odbudowie i regeneracji tkanek włosa. Krzemionka uelastycznia kruche i słabe kosmyki przyczyniając się do ich odbudowy.

Ponadto ekstrakt z bambusa na włosy nadaje im gładkości i miękkości, pielęgnując i regenerując zniszczone owłosienie. Warto mieć też na uwadze, że jest dobrym specyfikiem szczególnie na przetłuszczające się włosy.

Witamina C a włosy

Z uwagi na to, że kwas askorbinowy jest silnym przeciwutleniaczem, stał się on bardzo znany i doceniany w kosmetyce – głównie dzięki swoim właściwościom przeciwstarzeniowym. Poprzez swoje niskie pH, witamina C na włosy działa nie tylko wygładzająco, ale nadaje im również wyjątkowy blask i połysk. Ponadto, jej higroskopijność (czyli zdolność wchłaniania i wiązania wody) zapewnia, że nasze kosmyki stają się dodatkowo nawilżone.

Witamina C na włosy wpływa także pozytywnie na ich porost oraz ogranicza wypadanie – wydłuża również intensywność koloru włosa. Warto pamiętać, że jej oddziaływanie jest najbardziej obiecujące dopiero wtedy, gdy suplementacja specyfikiem jest stosowana w sposób właściwy (wiąże się z przestrzeganiem dziennej porcji spożycia i dawkowania). W tym wypadku z powodzeniem można uwzględnić ją we własnej diecie, jak i kosmetykach odpowiadających za pielęgnację naszych włosów.

Suplement diety Herliiv

Obecnie na rynku istnieje mnóstwo preparatów reklamowanych jako wspomagające kondycje naszych włosów i zapewniające im zdrowotność zdrowy wygląd. Są one bardzo zróżnicowane – nie tylko pod kątem zawartości obecnych w nich substancji aktywnych, ale również i ceny samego produktu. Jaki więc suplement na włosy najlepiej wybrać?

Przede wszystkim, dobry suplement na włosy powinien posiadać w swoim składzie takie komponenty, które z jednej strony wzbogacą samą jego strukturę i przyczynią się tym samym do ożywienia włosa – z drugiej zaś, nadadzą mu piękny, zdrowy wygląd. Produkt zawierający w sobie tego rodzaju bogactwo składników odżywczych, budujących oraz regenerujących na pewno wart jest rozważenia w kontekście dodania go do swojej codziennej diety.

Suplement na włosy Herliiv to wyjątkowa kompilacja ziół, witamin i składników mineralnych – w tym dziewięć składników aktywnych, które zostały tak dobrane, aby jak najbardziej wesprzeć zdrowie naszych kosmyków. Zawiera m.in. takie wartościowe komponenty jak: ekstrakt z bambusa (który odbudowuje i uelastycznia kruche, słabe włosy), ekstrakt z pokrzywy (zapobiegający ich wypadaniu), czy biotynę (dzięki której są one nawilżone, wygładzone oraz pełne blasku). To wyjątkowe połączenie zostało skomponowane w tak perfekcyjny sposób, że dzięki wzajemnemu oddziaływaniu na siebie każdej składowej, preparat potęguje swoje działanie.

Jeśli zatem stoisz właśnie przed dylematem, jaki suplement na włosy będzie dla Ciebie odpowiedni – wypróbuj Herliiv, z którym w wyniku jego unikalnej receptury, połączenia i kompleksowości osiągniesz dużo lepsze efekty, w szybszym czasie.

Tabletki na zdrowe włosy są czymś więcej, niż tylko pojedynczymi składnikami dostępnymi na rynku. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania wielu kobiet, których problem niszczenia włosy dotyka w szczególności, stworzyliśmy Herliiv – produkt, który wspomoże walkę o piękne i zdrowe kosmyki.

Dzięki precyzyjnemu dobraniu najwartościowszych składników odżywczych o potwierdzonym naukowo działaniu, oraz wyprodukowaniu w oparciu o najwyższe normy (zgodność z certyfikatami ISO 22000:2005, przy zachowaniu standardów HACCP, GMP i GHP), zyskujemy pewność, że tabletki na włosy Herliiv zaspokoją dobowe zapotrzebowanie naszego organizmu w te surowce. Dzięki temu możemy skutecznie wyeliminować z obecnej diety suplementację kilkoma produktami naraz w zwiększonych dawkach, ponieważ jedna pastylka tego specyfiku niemalże idealnie pokrywa wskazane przez lekarzy proporcje przyjmowania dziennej ilości witamin i składników mineralnych, które mają kluczowy wpływ na wygląd naszych włosów.

Ponadto, tabletki na włosy Herliiv – oprócz naturalnego składu, zostały zamknięte w wegańskiej kapsułce, a opakowanie zawiera 60 sztuk, dzięki czemu ze spokojem wystarczy nam na długi czas intensywnej suplementacji. - dłuższej niż większość dostępnych na rynku preparatów konkurencji (nawet do 2 miesięcy).

Oczywiście należy mieć na uwadze, że żadne – nawet najlepsze kapsułki na włosy nie są w stanie zastąpić zdrowego trybu życia, prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Dopiero połączenia wszystkich tych składowych w jeden cykl, pozwoli nam wykorzystać drzemiący w specyfiku potencjał i cieszyć się pięknymi, zdrowymi kosmykami.

Jeśli zatem jesteś niezadowolona z wyglądu Twoich włosów – uważasz, że są zbyt cienkie, za bardzo łamliwe, czy przesuszone i nie możesz patrzeć jak wypadają w nadmiernej ilości: warto, abyś zapoznała się z marką Herliiv, będącą kolejnym produktem wytworzonym przez Supliiv (producenta znanego z wyrobów suplementów składających się w dużej mierze z wysokiej zawartości substancji aktywnych). Włączając ten suplement na włosy do swojej codziennej diety, zyskasz szansę, aby odzyskały one swój dawny blask. Zapraszamy do zapoznania się z naszym produktem i szczegółowego przeanalizowania jego szerokiego zastosowania. Herliiv to Twoja perspektywa z widokiem na zdrowe i lśniące włosy!

autor artykułu
Dietetyk Fitoterapeuta Marta Szymańska

Kontakt

SUPLIIV SP Z O. O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA
05-850 Strzykuły
ul. Srebrzysta Aleja 17
Email: karol@supliiv.pl

NIP: 1182091686
REGON: 141781301